30 листопада 2017 року заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька та вчений секретар Заповідника Валерій Філімоніхін прочитали лекції з тематичного циклу «Забуттю не підлягає» для учнів загальноосвітньої середньої школи № 180 м. Києва.

Учні 9 – 11 класів прослухали інформацію про масові політичні репресії 1937 – 1938 рр. в УРСР та особливості їх перебігу в Києві та області.

Тетяна Шептицька прочитала лекцію «Биківня – від території смерті до місця пам’яті», розповівши про «Операцію з репресування кулаків, карних злочинців і антирадянських елементів», розпочату оперативним наказом НКВС № 00447 від 30 липня 1937 р.  За цим наказом на всі області УРСР виділялись «смертельні ліміти» та дозволялась «спрощена процедура слідства», а влада над людськими долями опинилась у руках позасудових органів – обласних трійок НКВС, особливої наради,  вищої двійки у Москві. Тетяна Шептицька висвітлила історію появи та функціонування таємної спецділянки НКВС у Биківнянському лісі та згадала відомі постаті із Биківнянського мартирологу.

Валерій Філімоніхін розповів про механізми здійснення політичних репресій у Києві в 1937-1941 роках, особливості діяльності органів НКВС у часи «Великого терору» та національні спецоперації 1937-1940 рр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *