19 травня 2023 р. відбулася лекція «Биківня – територія пам’яті» для учнів середньої загальноосвітньої школи № 46 Солом’янського району м. Києва. Організаторами події виступили НІМЗ «Биківнянські могили» та Бібліотека імені Олександра Довженка.
У звичній для школярів атмосфері навчального процесу начальник науково-дослідного відділу Заповідника Олена Полідович повідомила про поховання у Биківнянському лісі, зазначивши, наскільки важким був шлях із встановлення правди про злочини НКВД. Під час розповіді, яка стосувалася сталінських репресій 1930-х років, лекторка звернула особливу увагу на формування радянського тоталітаризму як системи та поянила учням політичний характер тогочасних процесі і сфальсифікованих проти жертв терору обвинувачень.
Важливою складовою лекції стала розмова про людей, прізвища яких увійшли до Биківнянського мартиролога, – їхнє життя і працю, творчий та науковий доробок, родинні історії та відновлення пам’яті про них у сучасній Україні. Особливу цікавість виявили школярі до постатей Михайла Бойчука, Майка Йогансена, Марка Грушевського, Михайля Семенка тощо.
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/343266461_1969064090097691_9046444894948605255_n-1024x566.jpg)
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/345300280_6131068030311825_2682364900301036476_n-1024x766.jpg)