19 травня 2023 р. відбулася лекція «Биківня – територія пам’яті» для учнів середньої загальноосвітньої школи № 46 Солом’янського району м. Києва. Організаторами події виступили НІМЗ «Биківнянські могили» та Бібліотека імені Олександра Довженка.

У звичній для школярів атмосфері навчального процесу начальник науково-дослідного відділу Заповідника Олена Полідович повідомила про поховання у Биківнянському лісі, зазначивши, наскільки важким був шлях із встановлення правди про злочини НКВД. Під час розповіді, яка стосувалася сталінських репресій 1930-х років, лекторка звернула особливу увагу на формування радянського тоталітаризму як системи та поянила учням  політичний характер тогочасних процесі і сфальсифікованих проти жертв терору обвинувачень.

Важливою складовою лекції стала розмова про людей, прізвища яких увійшли до Биківнянського мартиролога, – їхнє життя і працю, творчий та науковий доробок, родинні історії та відновлення пам’яті про них у сучасній Україні. Особливу цікавість виявили школярі до постатей Михайла Бойчука, Майка Йогансена, Марка Грушевського, Михайля Семенка тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *