До дня пам’яті жертв політичних репресій Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» спільно з Комунальним закладом культури «Музей пропаганди» (м. Шепетівка) провели 19 травня 2023 року онлайн-лекцію «Родина Луковсьських: пам’ять Биківні».

Старший науковий співробітник Заповідника Тамара Бойко підкреслила важливість родинних історій для розуміння контексту Великого терору. Вона ознайомила слухачів з долею голови родини Йосипа Луковського, який був розстріляний і таємно похований у Биківнянському лісі як ворог народу. Тамара Бойко зазначила, що відкриття правди про обставини знищення Йосипа Луковського стали для його родини поштовхом і стимулом до активної та результативної громадської діяльності з увічнення пам’яті жертв репресій. 

Лекторка звернула увагу на внесок Артура Луковського у висвітлення правди про сталінські злочини й Биківнянські поховання. Вона розповіла про етапи його становлення й зростання як бізнесмена та шлях до пізнання історії своєї сім’ї. Тамара Бойко проаналізувала напрямки, за якими спрямовувалася діяльність Артура Луковського щодо увічнення пам’яті Биківні: фінансова підтримка заходів та громадських організацій, фінансова підтримка видання книг, присвячених Биківнянській трагедії, поширення інформації про Великий терор засобами мистецтва; залучення Церкви до освячення місця поховання жертв репресій. Лекторка поінформувала, що за сприяння Артура Луковського відбувся візит Папи Римського Івана Павла ІІ до Биківні, оскільки пан Артур зібрав у діаспорі підписи з проханням про такі відвідини і надіслав їх згодом до Ватикану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *