У рамках співпраці з проєктом «Вечори історії з Гончарівкою», започаткованим Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олеся Гончара, 5 липня 2023 року відбулась лекція старшого наукового співробітника НІМЗ «Биківнянські могили» Тамари Бойко. Цього разу зустріч була присвячена Михайлу Бойчуку – видатному художнику-новатору, педагогу, одному зі засновників Української академії мистецтв.

Тамара Бойко охарактеризувала внесок М. Бойчука в українське мистецтво кінця ХІХ – початку ХХ століття, вказавши на основні риси його малярського стилю та напрями художнього пошуку. Вона звернула увагу на засади формування «бойчукізму» і як самобутньої мистецької школи, і як синтетичного культурного явища, яке спиралось на традиції давньоруського іконопису, візантійських фресок та українського народного малярства.

Тамара Бойко детально висвітлила різні етапи життєвого шляху М. Бойчука, зокрема, його паризький та київський періоди, участь у розбудові системи навчання живопису в Україні, діяльність у підрадянський період. Лекторка розповіла про спілкування художника з учнями (І. Липківським, В. Седлярем, І. Падалкою) та послідовниками, а також стосунки митця зі знаковими в його долі жінками – С. Сегно, С. Налепинською, А. Гербурт.

Тамара Бойко також ознайомила учасників заходу з особливостями архівно-кримінальної справи М. Бойчука, розстріляного у Києві 13 липня 1937 року.Заповідник щиро дякує за співпрацю та організацію зустрічі Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара та Лілії Віжічаніній!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *