22 листопада 2023 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» спільно з Бібліотекою № 9 для дітей ЦБС Шевченківського району м. Києва провели просвітницький захід «Заряджені гідністю та жагою свободи» для старшокласників школи І-ІІІ ступенів №101. Зустріч була присвячена 10-й річниці Революції Гідності.

Завідувачка бібліотеки, педагог і письменниця Валентина Захарченко-Бурцева розповіла про причини і передумови українських революцій кінця ХХ – початку ХХІ ст.: Революції на граніті, Помаранчевої та Революції Гідності. Вона розповіла учням про хід кожної з подій та цілі, які перед собою ставили їх учасників. Також спільно з дітьми пані Валентина поміркувала над змістом самого поняття «революція» і чи збігаються етапи зростання суспільної свідомості з етапами розпаду імперії.

Заступниця генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька звернула увагу на риси національного характеру українців, для яких важливі відчуття свободи, незалежності та гідності. Вона підкреслила важливість збереження держави та її інституцій, особливо в часи військової інтервенції. Тетяна Шептицька розглянула наслідки втрати державності на початку ХХ ст., акцентувавши, що масові політичні репресії 1930-х років стали проявом геноцидної політики радянської імперії. Детальніше Тетяна Шептицька розповіла про Биківню як місце пам’яті й водночас територію злочинів комуністичного режиму, пояснивши на прикладах і документах різницю між демократією та тоталітаризмом. Тетяна Шептицька подарувала Бібліотеці № 9 для дітей ЦБС Шевченківського району м. Києва низку видань, присвячених Биківнянській трагедії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *