19 жовтня 2022 року у рамках співпраці Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» і Комунального закладу культури «Музей пропаганди» (м. Шепетівка) відбулася онлайн-лекція Олени Полідович «Українське селянство у вирі репресій 1930-х років». У зв’язку з повітряною тривогою, час проведення заходу довелося корегувати, а лекцію проводити «з укриття».

Слухачі дізнались про те, якими були репресивні практики щодо селянства не лише з боку радянських спецслужб, а й радянського керівництва в цілому (зокрема, і так званого “сільського активу”).

Лекторка наголосила на необхідності усвідомлення минулого як часу, коли за допомогою облудних практик, до яких вдавалися «радянці», через примус і придушення спротиву, селянство було поставлено в умови виживання.

Розповідь про долю українського селянства, життя якого суттєво змінилося із затвердженням у підрадянській Україні нових економічних і соціальних відносин, була проілюстрована на прикладах, зафіксованих у окремих біографіях селян, родинних спогадах тощо. Розкриттю теми репресій щодо українського селянства сприяли використані Оленою Полідович світлини, що почасти відображують реалії 1930-х років, а також документи з архівно-кримінальних справ селян, розстріляних у період Великого терору в київських в’язницях НКВС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *