30 вересня та 1 жовтня 2022 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» організував і провів екскурсії «Київські адреси репресованих». Уперше Заповідник вийшов за межі своєї території, запропонувавши формат пішохідної екскурсії, не лише у такий спосіб освоюючи нові форми роботи, а й піклуючись про безпеку відвідувачів, зважаючи на наявність у столиці укриттів.
Метою екскурсій стало оживлення важливих сторінок української історії, нагадування про визначальність Києва для формування національної самосвідомості, поінформування громадськості про діячів Розстріляного відродження, що знайшли свій останній спочинок у Биківнянському лісі.
Екскурсія стартувала від вул. Богдана Хмельницького, 68 (відомий будинок письменників «Роліт») і завершилася на Софійській площа, охопивши місця проживання, роботи і перебування діячів української культури, освіти, науки. Заступник генерального директора з наукової роботи Заповідник Тетяна Шептицька не лише ознайомила присутніх з біографіями і обставинами загибелі представників репресованої української еліти, а й прив’язала їх життєвий шлях до конкретних пам’яток і будівель Києва. Вона підкреслила: «Представники Розстріляного відродження були органічно присутніми у столичному просторі: вулицями Києва вони прогулювалися, йшли на важливі заходи й акції, тут вони (за версією органів НКВС) передавали «вибухівку»».
Тетяна Шептицька також розповіла про «секрети» архівно-кримінальних справ письменників Якова Савченка, Аврама Абчука, Валерія Чигирина, театральних діячів Івана Яновського, Кирила Гетьмана, Василя Верховинця, художника Михайла Бойчука, музейників Лідії Шульгіної, Неоніли Заглади, першого Митрополита УАПЦ Василя Липківського.