27 лютого 2023 року заступник генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька зустрілася із старшокласниками Криворізького ліцею «Гранд» Дніпропетровської обласної ради.

Під час онлайн-лекції Тетяна Шептицька проаналізувала репресивну політику радянсько-партійного керівництва СРСР у 1920-х – 1930-х років, розглянувши її як складову встановлення тоталітарного диктаторського режиму.  Вона звернула увагу на ті репресивні процеси, які передували Великому терору та вказала на його організаційні, часові, кількісні виміри. Лекторка ознайомила учнів з діяльністю позасудових і судових органів, які були безпосередньо причетні до нищення мирних громадян, придушення ідейно-політичної опозиції, ліквідації опору селянства примусовій колективізації тощо.

Тетяна Шептицька також детально розповіла про історію появи й особливості функціонування таємної спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, проаналізувавши шлях її перетворення з території смерті на загальноукраїнське місце пам’яті. 

Заповідник висловлює вдячність викладачці Криворізького ліцею «Гранд» Ларисі Лехан за організацію зустрічі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *