Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» створив свій Ютуб-канал наприкінці 2020 року. З того часу науковці установи самотужки створюють різний контент – від аудіопокастів і відеороликів до циклів бесід. Ютуб-канал НІМЗ «Биківнянські могили»  інформує про поточну діяльність інституції, а також розміщає матеріали, які розповідають про Великий терор 1937-1938 рр. в Україні, а також про жертв масових політичних репресій, похованих у Биківнянському лісі.

У поточному кварталі 2022 року на Ютуб-каналі з’явилися відео: з брифінгу для ЗМІ з нагоди початку експонування виставки «Биківня в документах і пам’яті»; зустрічі з істориком Олегом Бажаном із циклу інтелектуальних бесід «Биківнянський злочин: пошук правди, пам’ять». Найсвіжіший матеріал – запис культурно-просвітницького заходу «Урок спротиву у долі Героя України Василя Івчука». Його співорганізаторами виступили – Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», Національний музей Голодомору-геноциду, Педагогічний музей України, вшанувавши у такий спосіб 120-річчя від дня народження вчителя, який рятував учнів і колег від голодної смерті у трагічні роки Голодомору-геноциду 1932-1933 років. Василя Івчука розстріляли 2 жовтня 1938 року за рішенням трійки при Київському облуправління НКВС, звинувативши в антирадянській пропаганді та участі в контрреволюційній повстанській організації. 

Відео можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=9JXu4NBMRsY

У зв’язку з тим, що ютуб-канал створюється й наповнюється самотужки і власними ресурсами, просимо підтримати проєкт підписками, уподобаннями або меценатськи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *