7 березня 2023 року у приміщенні КЗК «Музей пропаганди» ХОР (м. Шепетівка) починається експонування фотодокументальної виставки «Імена, викреслені з афіш», що висвітлює долю тих, чиє життя належало театру і обірвалось у 1937 – 1938 роках за злочинним присудом влади. Метою виставки є відновлення пам’яті про життя та творчі здобутки театральних діячів, які знайшли свій останній спочинок у Биківнянському лісі.

Інформаційні банери виставки висвітлюють персональні історії відомих акторів, режисерів, театрознавців, організаторів театрального процесу в Україні. Серед них: Василь Верховинець і Сергій Каргальський, Йона Шевченко і Олександр Кисіль, Януарій Бортник і Олекса Ходимчук, Степан Шагайда і Борис Дробинський, Іван Яновський і Кирило Гетьман, Генрі Тарло і Дмитро Грудина та інші. Окремий банер присвячено історії Державного польського театру УРСР, закритого у 1938 році через руйнівний вплив репресій внаслідок проведення так званої «польської операції» НКВС.

Біографічні довідки доповнено унікальними ілюстративними матеріалами. Зокрема, у виставці подані архівні документи та рідкісні фотографії, які відтворюють соціальні реалії та театральну дійсність 1920 – 1930-х років, демонструючи, як мистецтво переформатовувалось під ідеологічні потреби держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *