10-11 листопада 2022 року заступник генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька зустрілася з учнівською та студентською молоддю Києва та Херсона. Бесіди-лекції були різнотематичні й стосувалися різних аспектів Великого терору 1937-1938 рр. і тоталітаризму як політичної системи.

10 листопада 2022 року для майбутніх журналістів із Навчально-наукового інституту психології та соціальних наук Міжрегіональної Академії управління персоналом Тетяна Шептицька прочитала лекцію про їх репресованих попередників. Вона охарактеризувала стан журналістики у 1920-х – 1930-х роках та зміни в ній, які відбулися під впливом економічних і суспільно- політичних чинників. Лекторка проаналізувала, в який спосіб відбулося перетворення тогочасних ЗМІ на засіб пропаганди політики влади й антилюдських тоталітарних цінностей. Окремо вона розповіла про творчий шлях і обставини загибелі українських журналістів, знищених під час масових політичних репресій 1930-х років.

11 листопада 2022 року відбулася онлайн-зустріч Тетяни Шептицької з учнями 11 класу Херсонського ліцею журналістики, бізнесу і права. Прикметно, що лекція збіглася в часі з деокупацією Херсона Збройними Силами України. Діти та вчителі, присутні на заході, змогли ознайомитися з тенденціями розвитку української літератури 1920-х – 1930-х років, дізнатися про внесок покоління Розстріляного відродження в національну культуру ХХ ст. Тетяна Шептицька звернула увагу на заходи й методи, які застосовувала влада СРСР для звуження літературно-мистецького життя українців у 1930-х роках, нівеляції здобутків творчих сил України, уніфікації їхньої творчості у напрямку соцреалізму тощо. Лекторка також надала інформацію про репресованих письменників із Биківнянського мартиролога, розказавши про творчий доробок окремих із них та проаналізувавши матеріали архівно-кримінальних справ Мирослави Сопілки, Вероніки Черняхівської, Майка Йогансена, письменників-футуристів Михайля Семенка, Миколи Скуби, Володимира Ярошенка, Андрія Михайлюка  та інших.

Заповідник висловлює вдячність доценту Навчально-наукового інституту психології та соціальних наук МАУП Олені Даниліній та викладачу Херсонського ліцею журналістики, бізнесу і права Лілії Віжічаніній за організацію зустрічей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *