6 листопада 2023 року у приміщенні «Музею пропаганди» Хмельницької обласної ради (м. Шепетівка) відбулося відкриття фотодокументальної виставки «Биківня 1937/1938: польська лінія», підготовленої Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» спільно з Польським інститутом у Києві.

На відкриття виставки були присутні учні гімназії № 4 м. Шепетівка, які дізнались про політичні репресії 1937-1938 років, що охопили не лише українців, а й представників національних меншин та іноземних громадян, які проживали на території УРСР.

Як було зазначено на відкритті, метою виставки є висвітлення специфіки масових політичних репресій у польському середовищі Києва, показ окремих доль поляків, уродженців Польщі, українців, розстріляних у порядку виконання «польської операції НКВС» і похованих на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.

Сама ж виставка розповідає історії актора Яна Думницького, священника Сигізмунда Кваснєвського, громадського діяча Валентина Радіна-Уцехівського, бухгалтерів Люціана Михальського і Кіндрата Сидорука, чоботаря Казимира Галинського, поштового працівника Володимира Урбановича-Пілецького, службовця Франца Сульковсього, домогосподарки Кароліни Ковальської, селянина Станіслава Лінчевського, слюсаря Яцентія Сломчинського та педагога Софії Козачківської.

Виставка експонуватиметься у «Музеї пропаганди» до 31 грудня 2023 року.

Фотографії люб’язно надані колегами з Музею пропаганди, яким дякуємо за співпрацю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *