26 листопада 2020 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» єпископ Згурівський Амвросій, вікарій Бориспільської єпархії, проректор з виховної роботи Київської духовної академії, та духовенство Бориспільської єпархії у присутності парафіян Зазимської православної громади відправили заупокійну літію за жертвами політичних репресій.
Зокрема, владика помолився за священника Михаїла Подєльського, настоятеля храму на честь Воскресіння Христового у с. Зазим’є, який був розстріляний співробітниками НКВС 27 листопада 1937 року. Отця Михаїла заарештували 19 листопада 1937 року, звинувативши в проведенні контрреволюційної агітації проти заходів радянської влади. А вже наступного дня трійка при Київському облуправління НКВС УРСР засудила священника на смерть, вирок був виконаний через тиждень. Тіло Михаїла Подєльського покоїться в одній із братських могил на території Заповідника.
Єпископу Згурівському Амвросію співслужили – благочинний Першого Броварського благочиння протоієрей Олександр Левчукта інші.
У жалобному заході взяли участь заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицка.
По завершенні молитви владика Амвросій звернувся до присутніх зі словом проповіді, в якому зазначив, що репресовані священники виявили свою відданість вірі й Церкві, витримавши гоніння, знущання й наклепи з боку радянської влади. Вікарний єпископ підкреслив, що завдяки подвигам новомучеників православні України мають надійних заступників перед Божим престолом.
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/db74a3fd2497916dbab28d2d156b7c31.jpg)
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/d31761fe836fbd7d9fa60d3739584b5e.jpg)
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/9b43dc6f4eb4649eccde977aff31759b.jpg)
![](https://bykivnia.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/fe3ca8386794fc99caf96f2643aa3b36.jpg)