2 жовтня 2022 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» відвідали Віцемаршалек Сейму Республіки Польща Малгожата Госєвська, заступник Міністра закордонних справ Євген Перебийніс, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща Бартош Ціхоцький, директор Польського інституту у Києві Роберт Чижевський, Радник-консул Посольства Республіки Польща в Україні Яцек Гоцловський, представники дипломатичного корпусу, духовенства, засобів масової інформації, різних громадських організацій.

Високих гостей зустрічали В.о. генерального директора НІМЗ «Биківнянські могили» Богдан Нетреба, заступник генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька, вчений секретар Валерій Філімоніхін, науковий співробітник Заповідника Наталія Амонс.

Візит відбувся з нагоди 10-річчя відкриття Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років, складовою якого є Польський військовий цвинтар.

Віцемаршалек Сейму Республіки Польща Малгожата Госєвська разом із польськими та українськими високопосадовцями вшанували пам’ять жертв радянського режиму, похованих у Биківні, покладанням поминальних вінків, хвилиною мовчання і спільною молитвою. Після завершення урочистостей Малгожата Госєвська зазначила, що перебування на Биківнянських могилах, серед високих знакових сосен викликало у неї асоціації з іншим місцем жахливих злочинів – Ізюмом. «Зв’язані руки, постріл у потилицю – до мешканців цього міста застосовано ті самі методи, і знову тією самою Росією», – сказала Віцемаршалек Сейму Польщі. 

Заступник Міністра закордонних справ України Євген Перебийніс провів паралелі між подіями минулого і сучасності, підкресливши, що зараз українцям знову доводиться битися з російським тоталітарним режимом. Він щиро подякував Польщі за солідарність та допомогу, яку надають поляки Україні у теперішній російсько-українській війні, та висловив упевненість у спільній перемозі над агресором.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький наголосив, що проведена церемонія стала не лише даниною пам’яті тим, хто спочиває у Биківнянських могилах, а й тим історикам, археологам, громадським активістам, завдяки зусиллям яких була відкрита правда про Биківнянський злочин і повстав Міжнародний меморіал жертв тоталітаризму 1937-1941 років.

Для високих гостей і учасників заходу вчений секретар Заповідника Валерій Філімоніхін провів оглядові екскурсії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *