Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» і Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого» запрошують 19 грудня 2023 року на Презентацію бібліографічних покажчиків «Михайло Бойчук і бойчукісти» та «Биківня – територія пам’яті».

До 140-річчя від дня народження українського художника, засновника самобутньої школи українського мистецтва «бойчукізм» Михайла Бойчука Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого підготувала біобібліографічний покажчик «Михайло Бойчук і бойчукісти» (Київ, 2022). У виданні представлено публікації про становлення вітчизняної школи монументального живопису більш ніж за 110 років (1909-2021), основні напрями мистецької, педагогічної й громадської діяльності М. Бойчука та його учнів. Довідник розраховано на широке коло користувачів – істориків, мистецтвознавців, викладачів і студентів навчальних закладів, працівників бібліотек та інформаційних служб, а також усіх, хто цікавиться творчістю Михайла Бойчука та бойчукістів, історією українського авангарду та мистецтва. 

В межах великого проекту, покликаного узагальнити напрацювання наукової і журналістської спільноти щодо спецділянки НКВС – місця поховання жертв масових політичних репресій 1937—1941 науковцями Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» підготовлений бібліографічний покажчик «Биківня – територія пам’яті» (Київ, 2023). Покажчик містить перевірену і структуровану інформацію про публікації 1941-1991 рр., що полегшить пошук ученим та всім, хто цікавиться Биківнянською тематикою, дозволить відтворити довгий шлях відкриття правди про Биківню і злочини комунізму. До покажчика увійшли українські публікації та статті, що з’являлися під час нацистської окупації України та у повоєнний час в українській діаспорі.

Захід присвячено вшануванню пам’яті жертв сталінських репресій.

Початок заходу о 14:00.

Адреса: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого (вул. Набережно-Хрещатицька, 1).

Вхід вільний. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *