27 квітня в Національній історичній бібліотеці України відбулась презентація книг полковника юстиції у відставці, члена комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих, члена (за згодою) Науково-методичної ради Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» – Андрія Амонса.

Андрій Амонс розповів про трагічні сторінки «Великого терору» 1937 – 1938 років, звернувши увагу на специфіку діяльності репресивних органів – «Вищої двійки», «трійок НКВС», «Військової колегії Верховного Суду СРСР», винесення вироків і привезення тіл до Биківнянського лісу. Присутні довідались про місця розташування внутрішніх в’язниць НКВС у Києві, про факти зловживань і мародерства співробітниками НКВС, фальсифікацію ними справ репресованих і подальшу долю конфіскованих речей та матеріалів з архівно-кримінальних справ розстріляних. Андрій Амонс також стисло ознайомив учасників заходу з історією проведення на території Заповідника археологічних розкопок і пошукових робіт, продемонструвавши фотографії знайдених артефактів (медальйонів, гребінців, зубних щіток, монет).

Під час зустрічі були презентованікниги Андрія Амонса «Биківнянська трагедія», «Биківнянські жертви», «Репресовані прокурори в Україні»та електронне видання «Быковнянские коллекции: находки из быковнянских захоронений».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *