29 березня 2019 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» спільно з Науково-дослідним інститутом українознавства МОН України провели методологічний семінар для педагогів «Великий терор 1937-1938 рр. в Україні: факти, дослідження та проблеми викладання». З основними доповідями на семінарі виступили заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника Тетяна Шептицька та учений секретар Заповідника Валерій Філімоніхін.

Валерій Філімоніхін подав інформацію про причини й початок Великого терору, статистичні дані, які зараз відомі історичній науці, розповів про т.зв. «куркульську операцію» НКВС та спецоперації за національними лініями. Він також охарактеризував відомості про Великий терор, його перебіг і згортання, що наявні в сучасних українських підручниках, та порекомендував найновіші дослідження із заявленої тематики.

Тетяна Шептицька зосередила увагу на історії функціонування таємної спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі та її ролі в контексті масових політичних репресій, розказала про процеси, пов’язані  з відкриттям правди про Биківнянську трагедію та тих громадських діячів, що доклали значних зусиль з поширення інформації про Биківню. Тетяна Шептицька ознайомила присутніх із виставковими проектами Заповідника останніх років, їх метою, тематикою, стилістично-візуальним рішенням та документами й постатями, що представлені в них.

Після закінчення семінару всі охочі змогли прослухати лекцію-екскурсію виставкою «Розстріляна еліта: Биківнянський вимір», яку провела її куратор Тетяна Шептицька.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *